آیا با عبارات تاکیدی مثبت می توانیم اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

کتابهای زیادی در زمینه اعتماد به نفس نوشته شده است. در بیش از نیمی از آنها عنوان می شود که با گفتن جملات اعتماد به نفس دهنده، می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. با تکرار عبارت های تاکیدی می توانید باورهای خود را تغییر دهید…

اینکه با تکرار عبارت های تاکیدی و جملات اعتماد به نفس دهنده می شود به اعتماد به نفس رسید، کاملا درست است؛ اما مسئله مهم اینست که در چه مرحله ای از تغییر باورها می شود به این تاثیر گذاری رسید؟!

رسیدن به اعتماد به نفس در طی چند مرحله انجام می شود(همانطور که هر تغییری چنین است)، که اگر مراحل اولیه را طی نکرده باشید، جملات اعتماد به نفس دهنده و عبارت های تاکیدی می تواند تاثیر عکس داشته باشد؛ یعنی اینکه بیشتر حال شما را از خودتان بد می کند و شما را در مورد توانایی هایتان به تردید وادار می کند.

چه مراحلی را باید طی کرده باشیم که جملات اعتماد به نفس دهنده و عبارت های تاکیدی مثبت تاثیر قدرتمندی داشته باشد؟!

۱٫پذیرش سایه های شخصیتی

قبل از اینکه توانایی ها و ویژگی های مثبت را به خود تلقین کنید باید از ویژگی های منفی خود آگاه شوید و البته آنها را بپذیرید.

ما به عنوان موجودات انسانی باید بپذیریم که ویژگی های منفی نیز داریم. و اصلا باید داشته باشیم، که اگر غیر از این بود نام فرشته را بر ما می گذاشتند نه انسان.

زمانی که سایه های شخصیتی خود را بپذیریم و سعی در پنهان کردن آنها نداشته باشیم، می توانیم احساس آرامش را در خود به وجود بیاوریم.

این مطلب را هم بخوانید  تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس

زمانی که بپذیریم ما انسانیم و گاهی خودخواه می شویم، گاهی حسود و بدخواه و گاهی دست و پا چلفتی هستیم؛ یعنی با سایه های شخصیتی خود آشتی کرده ایم.

۲٫باور به اینکه ما ذره ای از کل جهان هستیم و اساس جهان نعمت و موفقیت و سرشار از تمام خوبی ها و زیبایی هاست و هر ذره، تمام ویژگی های کل را داراست.

اساس جهان بر خیر و نیکی نهاده شده است. جهان بی انتهاست و هیچ محدودیتی در کار آن نیست. انسان نیز دارای همان آزادی ای است که در ذات جهان وجود دارد. یعنی هیچ محدودیتی برای هیچ تغییری ندارد؛ یعنی هر کاری را که بخواهد می تواند انجام دهد. هر تغییری را که بخواهد می تواند به وجود آورد.

پس هر ویژگی خوب و مثبتی که در جهان وجود دارد در ما نیز وجود دارد.

در این مرحله شما به این گنجایش می رسید که از تکرار جملات اعتماد به نفس دهنده و عبارات تاکیدی مثبت، تاثیر قدرتمندی را دریافت کنید.

شما عبارت تاکیدی مثبت دارید؟

برایمان بنویسید

نوشته: مهدیه مقیسه

برچسب ها
دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *