چگونه در بستن قراردادهایمان اعتماد به نفس داشته باشیم؟


در قرارهای کاری اغلب پیش می‌آید که دستپاچه شویم و نتوانیم مبلغ و شرایط پیشنهادی خودمان را ارائه کنیم. این شرایط برای خیلی از ما پیش آمده که بخواهیم قرارداد ملکی را برای اجاره ببندیم اما هر چه تلاش کرده‌ایم نتوانستیم اعتماد به نفس لازم را نشان دهیم و در مذاکره از صاحب ملک درخواست های جانبی داشته باشیم. و یا در قراردادهای تجاری آن اطمینان به خویشتن و اعتماد به نفسی را که نیاز است فرد مقابل از ما ببیند را نتوانسته‌ایم نشان دهیم. به همین دلیل فرد با ما قراردادی را منعقد نکرده است. اگر شما مشاور ملکی و یا فروشنده خودرو و یا هر کسب و کار دیگری داشته باشید، ممکن است بعضی اوقات در دادن مبلغ پیشنهادی به مشتری تردید داشته باشید. و یا در هنگام عقد قرارداد در کلام خود اطمینان و استحکام نشان ندهید. به همین علت خیلی از مشتری ها رفته اند که برگردند.


همه این مثال ها را زدم که به یک نکته خیلی مهم اشاره کنم: اعتماد به نفس


ما در هر کاری که می خواهیم انجام دهیم اگر اعتماد به نفس نداشته باشیم آن کار به دلخواه ما پیش نخواهد رفت
در بستن قرارداد هم اگر بتوانیم طوری رفتار کنیم که فرد مقابل اعتماد به نفس ما را حس کند ما برنده ایم
اما چطور میتوانیم در بستن قراردادهای کاری مان از اعتماد به نفس لازم برخوردار شویم؟

در این مقاله به سه راهکار کلیدی اشاره خواهم کرد که به شما جرات و جسارت بستن بهترین قرارداد ها را خواهد داد.

این مطلب را هم بخوانید  چه رفتارهایی نشان دهنده اعتماد به نفس پایین است؟


۱. اطمینان به خدمتی که می خواهیم ارائه دهیم و یا محصولی که میخواهیم بفروشیم، مثل نان شب واجب است.

اساساً اگر به خدمتی که می خواهید ارائه کنید مطمئن نیستید بهتر است کارتان را رها کنید.
شما برای برنده شدن در قراردادهای کاری و غیر کاری تان باید به محصول یا خدمت خود مطمئن باشید که مثلاً آیا به درد مخاطب میخورد چه نیازی از او را رفع می کند و چگونه به نفع او کار خواهد کرد.

چطور این اطمینان حاصل می شود وقتی نسبت به چیزی شناخت کافی داشته باشیم بهتر می توانیم آن را به دیگران بشناسانیم و وقتی بهتر آن را برای دیگران توضیح می دهیم و آن را معرفی می کنیم فرد به گفته های ما اطمینان می کند.
پس برای اینکه هنگام بستن قرارداد اعتماد به نفس لازم داشته باشید نسبت به خدمت و یا محصولی که می خواهید ارائه کنید شناخت کافی کسب کنید و از کیفیت و کارایی کارت آن مطمئن باشید.

۲. فن بیان خود را تقویت کنید
فرض میکنیم شما شرکت اول را رعایت میکنید و کاملاً در مورد کاری که می خواهید انجام دهید و یا محصولی که می‌خواهید ارائه کنید و در کل در مورد قراردادی که می‌خواهید منعقد کنید آگاهی کامل دارید و به آن مطمئن هستید اما اگر نتوانید درست و به جا به مخاطب آن را منتقل کنید تاثیر منفی بر روند قرارداد خواهد داشت چرا که اعتماد به نفستان را از دست خواهید داد و همچنین بازخورد خوبی از طرف قرارداد نخواهید گرفت پس برای اعتماد به نفس داشتن و برنده شدن در قرارداد مهارت فن بیان را بیاموزید.

۳. زبان بدن خود را بر مدار اعتمادبه‌نفس تنظیم کنید

شکلی که هر یک از اعضای بدن ما به خود می گیرد حاوی دو پیام است:
۱ به مغز ما این پیام را منتقل می‌کند که در حال حاضر چه احساسی داریم.
۲ به فرد مقابل نیز این پیام را که ما چه حسی نسبت به خودمان و آن موقعیت داریم منتقل می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید  تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس

استفاده از طرز نشستن، دست دادن، ایستادن و ارتباط چشمی مناسب می تواند هم اعتماد به نفس ما را بیشتر کند و هم به فرد مقابل این نکته را منتقل کند.

برای مثال محکم دست دادن، کمی پا را بازتر از عرض شانه باز کردن هنگام ایستادن و استفاده از لبخند و ارتباط چشمی با مخاطب ذهن شما را بر مدار اعتماد‌به‌نفس تنظیم می کند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *